KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rullmålning 8078371
*
nr 807 8371
Rullmålning
Kina, bildytan: 110x67
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:32:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 18:51:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14
*
Rullmålning
nr 807 8371
Rullmålning
Kina, bildytan: 110x67
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 18:51:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14