KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rullmålning 8078371
*
nr 807 8371
Rullmålning
Kina, bildytan: 110x67
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:32:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 18:51:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålning vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Rullmålning
nr 807 8371
Rullmålning
Kina, bildytan: 110x67
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/2 18:51:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålning vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



